Fatih Yağcı ile Soru-Cevap Yaptık, Cevaplar Şaşırtıcı

Düşüncelerini video ya da sohbetlerde onca kişiyle paylaşmak nasıl bir duygu?

Bizim yaptığımız işin yüzde doksanlık kısmı internet üzerinde. Reel hayattaki İzmir ve İstanbul şubelerimizde de çok ciddi hareketlilik, gelen giden var. Ama orana vurduğunuz zaman bu yüzde ona düşüyor yani internette çok daha fazla kişiye ulaşılıyor. Böylelikle düşüncelerimizi daha çok videolar ile ulaştırmış oluyoruz. Nasıl bir ruh hâli derseniz, kalabalık sokaklar, kalabalık caddeler, yurt dışı kasabalarından geçiyoruz bazen bir sürü insanla karşılaşıyoruz. Bazen bir çekim için Taksim’e gidiyoruz ara sokaklar, giremeyeceğimiz sokaklar, günah kokan sokaklar… İnsan “Nasıl gireceğiz oraya, nasıl yapacağız,nasıl anlatacağız?” diyor. “Bu insanlarında en azından bir kere karşısına çıkmamız bir şeyler anlatmamız lazım.” diyerek insan bir şefkat, bir merhamet duyuyor. Ama her yere, her sokağa da giremeyeceğinin farkındasın.Nasıl olacak bu iş deyince, düşünüyorsun ki her eve bir telefon kablosu bir internet kablosu giriyor. Sen de o evden veya telefonda 3G ile her ne ise sen de o eve bir şekilde girmiş oluyorsun. Ki YouTube trendlere giren bayağı videomuz oldu. Özellikle Iphone Siri videoları birçok gence ulaştı. Onların karşısına çıkıp bir şeyler anlatmaya çalıştık. Bu beni rahatlatıyor. İnternet olmasa gerçekten kendi kendime oturup, düşünüp “Sokak sokak dolaşıp broşür mü dağıtacaksın, kart mı dağıtacaksın, nasıl olacak bu iş?” diyerek mahzun olurdum ama Elhamdülillah Cenab-ı Hakk böyle bir şey nasip etti. Güzel bir şeyler yaparak bütün insanlığın karşısına çıkmaya çalışıyoruz. Hedefimiz 70 milyon değil 7 milyar.


Hayatta yapmaktan nefret ettiğin ama mecburiyetten yaptığın şey var mı?

Sevmediğim şeyler mutlaka vardır fakat düzenli olarak nefret ettiğim bir şey yok. Konfüçyus’un güzel bir sözü var “Hayatınız boyunca çalışmak istemiyorsanız sevdiğiniz işi yapın.” Ben de sevdiğim işi yapıyorum. Herhangi bir ücret karşılığı olmadan Rabbim’in kelâmını anlatıyorum. Bu benim sevdiğim iş. Bunu yapmak hobi gibi sıkılmadan yapıyorum. Hayatım boyunca çalışmak zorunda değilim. Ee zaten rızkımızı Elhamdülillah kazanıyoruz. Aile şirketimiz var, beni çok yormuyor.


Sözler Köşkü senin için neyi ifade ediyor?

Üstad Bediüzzaman’ın bir sözü var “Kalbi yaralı olanlar o edviye-i Kuran’iyeyi buluyorlar.” diyor. Sözler Köşkü benim için bu. Üstad Bediüzzaman’ın tabiriyle bir yangın var. Alevleri göklere yükseliyor. İçinde evladım yanıyor, imanım tutuşmuş yanıyor. Onu kurtarmak için koşturuyorum, diyor ya biz de işte o manada kendimizi hissediyoruz. Belki söndürmeye muvaffak olacağız belki olmayacağız. Ama en kötü ihtimalle karınca misalini hatırlayacağız. Karıncaya sormuşlar ne yapıyorsun? “İbrahim (as)’ı yakmak istedikleri ateşi söndürmeye gidiyorum.” demiş. “İyi de senin taşıyacağın su ne kadar bu ateşi söndürebilir?” O da demiş ki “Safımı belli ediyorum. Ben de safımızı iyi belli ettiğimizi düşünüyorum Elhamdülillah.”


En büyük pişmanlığın ne?

Bunun cevabı belli, günahlardır. Eski hayatımızda yapmış olduğumuz hatalardır. Allah’ın şu anda affedip affetmediğini bilmediğimiz. İnşâAllah affetmiştir diyerek umut ettiğimiz hatalarımız, günahlarımızdır. Ve bundan sonra da gireceğimiz günahlardır herhalde hayatımız boyunca pişman olacağımız şeyler. Öteki şeyler dünyevi musibetler sabretmek şartıyla dünyada kefaret hükmüne geçiyor. Onlara geçmişe baktığında seni sevindirmesi lazım. Eskiden çok büyük hastalık geçirdiysen bu güzel bir şey aslında. Çünkü sevabını bıraktı gitti. Boş boş vakit geçeceğine sevabını bıraktın geçmişe. Ama dini musibetler yani Allah’ın emirlerine uymamak veya emretmediği şeyleri yapması bunlar hayat-ı ebediyede daimi hastalıklardır diyor Üstad Bediüzzaman.


Herkesin bir takıntısı vardır. Kimi otomobilini çok sever, kimi koleksiyon yapar, kimi dünyayı gezer. Senin böyle bir takıntın var mı?

Yok.☺


En çok kullandığın emoji ve seni en çok ifade eden emoji hangisi?

Böyle yukarı doğru bakan emoji var(?) . Bir de yanağını hafif bükerek gülümseyen fırlama gülüşü var(?) onu çok seviyorum. Şaşırma emojisi de var, bayağı şaşırıyor(?), onu çok kullanıyorum. Okey işareti var ya el ile yapılan(??) . Onu bayağı kullanıyorum. Bazen uzun mesaj geliyor, iki üç paragraf okey yapıp gönderiyorum. Yaniye o kadar kısa cevap diyor, cevabı o kadar ne yapalım? 😀 İki kere iki kaç, dört bu kadar. Üşengeçlik de var. ☺


Lunaparka gitsen yanında götürmek istediğin 3 arkadaşın kimler olurdu?

Lunaparka gitmek istemem.


Bunu da yapayım ölsem de gam yemem dediğin bir şey var mı?

Dünyanın her yerini gezmek istiyorum. Ama böyle boş gezmek değil. Davam için ,seminerler için. İnsanlara Allah’ı anlatabileceğim bir seyahat olmalı bu. Böyle istediğim bir şey var. Olmazsa da kafayı yiyeceğim bir şey değil ama olsa güzel olur. Farklı kültürleri tanımak hoşuma gidiyor. Onların dini Mübin-i İslam’ı tanıması, şehadet getirmesi. Herhalde asıl cevabı bu. Hani ayette diyor ya “İnsanların fevc fevc İslamiyet’e girdiğini gördüğün gün Rabbini tesbih et.”(Nasr\2) Ben de o günü görmek istiyorum. Bilmiyorum Allah ömür verir mi ama böyle güzel günler olacak. Müjdelenmiş günler var.


Geçmişte keşke şunu yapmasaydım dediğiniz ne var?

Bir sürü şey var ama günahlarına şahit tutmak uygun bir şey değil. O yüzden buradan söylemeyeceğim


Sözler Köşkü’nü bir cümleyle anlat desek bu ne olur?

Sözler Köşkü ruhunuza iyi gelir.☺


Eski hayatınızdan özlediğiniz ne var?

Herhalde lisenin samimi dostlukları vardır. Yani o yaşlarda biliyorsunuz 17-18 yaşlarından bahsediyorum. Her şey güzel geliyor, hayatın acısı kederi çok sarsmıyor insanı. Ve en ufak bir şeyde çok mutlu olabiliyorsunuz.


BİM’den en çok aldığınız şey nedir?

BİM’den pek bir şey almıyorum.


Çocukken en unutamadığınız an nedir?

Bir kere tavuk döner yiyordum. Yeni aldığım bir elbisenin üzerine döküldü. Tabii çocuk aklıyla gittim “Baba.” dedim “Bu leke çıkar mı?” dedim. Babam da hayatımın thug life’ını yaptı bana. Bana baktı ve dedi ki: “Oğlum.” dedi, “Namus lekesi hariç her leke çıkar.” ?

Soru-cevap bölümümüzün sonuna geldik. Böyle yazıların devamı gelsin istiyorsanız yorumlarda belirtmeyi unutmayın. ? 

Fatih Yağcı ile alakalı daha detaylı bilgiye ulaşmak isterseniz ;
Fatihyagci.com
Fatihyagci.com.tr  / Resmi web sitelerinden daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

  Büşra
  23 Şubat 2018 - 13:51

  Soru- cevap güzel olmuş devamının gelmesi iyi olur bence?? (sözler köşkü ruhunuza iyi gelir? ?)

  Ayşe
  23 Şubat 2018 - 21:23

  Güzel olmuş. Devamını bekleriz??

  Imamhatipli8
  23 Şubat 2018 - 21:51

  Lisedeyken keşke dediğin ne var ?

  Anonim
  23 Şubat 2018 - 23:42

  Devamı gelsin guzelmiş

  Seda
  28 Şubat 2018 - 15:51

  Volkan abi/ ceyhun abi filan da olsun..

  Muhammed Adil
  15 Temmuz 2018 - 14:22

  Abi ben sana bir aldır sana ulaşmayaçalışıyorum İnstagram dan dm attım görmedin lütfen bak önemli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Open List
Open List
Ranked List
Ranked List
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format