Güzellik Hakkında Bilinmesi Gereken 5 Şey

Çevrenizde çok güzel insanlar vardır ama güzellik sadece görünen kısmı kadar mıdır?

1) Güzellik, dış görünüşle sınırlandırılamayacak kadar derin ve manalı bir olgudur. Ahlaki, manevi güzelliğin olmadığı kimsenin dış güzelliği beş para etmez. Mesela çok güzel birinin dünyada 100 insanı öldürmüş bir seri katil olduğunu bilseniz bu o kişiye hayranlık duymanıza engel olmaz mı? Tabiiki olur!

empati1


2) Güzel olmak esasında kalpte başlar. İlk düsturu ise güzel ahlaktır, sonrasında bunu alçak gönüllülük, merhamet ve şefkat izler. Medyaca tanınan birçok isme baktığımızda ve bir sonraki nesle yetişecek kadar iz bırakmış kişileri incelediğimizde bu kişilerin maddi değil manevi güzel taraflarının konuşulduğunu ve daha çok bu yönleriyle ön planda olduklarını görüyoruz.

empati2


3) Eğer çok güzel olmak istiyorsanız mütevazi olun. Mütevazilik çölde yağmur bulmak gibi değerlidir bu asırda. Bir takım birikimleriyle mağrur damarlarını kabartaduran insan topluluğunda, kendi heybesinde ne olursa olsun bununla övünmeyip tevazukarane davranışıyla tüm güzelliğini ortaya koyan insan, altındır altın!

3 çoçuk


4) Her insan yaşlanacağı ve çirkinleşeceği için maddi güzelliğin aslında sadece birkaç yıla mahsus bir tür olduğunu söyleyebiliriz. Geri dönüşü olamayacak ve sonu ölümle bitecek olan bu çirkinleşme sürecinde manevi güzelliğin hiçbir zaman çirkinleşmeyeceğiniz ve her zaman aynı tazeliğini koruyacağını hatırlatmak isterim.

baba ve kız çoçuk


5) Güzel düşünen hayatından hem lezzet alır hem de kalbini güzelleştirir. Mütevaziliğin yanı sıra insanlar hakkında güzel düşünceler beslemek ve güzel dileklerde bulunmak da güzelliğin alametidir itiraf ediyoruz! Dedik ya başta: Güzellik kelimelerle anlatılamayacak kadar güzel bir olgudur. Anlatıla anlatıla bitirilemeyen güzel insanlardan olmanız duasıyla! 🙂

teyzeye yardım eden kız

 Çoçuklarımız bizim için Dünya’nın en önemli şeylerinden birisidir. Bu yüzden sizler için hazırladığımız Çoçuk Yetiştirirken Bilmeniz Gereken 7 Şey adlı içeriğimizide incelemenizi öneririz. Sağlıklı ve Huzurlu uzun ömürler dileriz. Allaha emanet olun…


 

Hiç yorum yok :(

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Open List
Open List
Ranked List
Ranked List
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format