Namazda Devamlılık İçin 5 Önemli Nokta

1) “İnsanın bu dünyaya gelmesinin gayesi ve hikmeti Allah’ı tanıyıp O’na iman edip ibadet etmektir.” Evet hayatın belli bir gidişatı var ve biz buna da ayak uyduruyoruz ancak namaz kılmamanın hiçbir bahanesi yoktur.Eğer ki buna iman ettiysen bu gaflete düşmezsin ama eğer düşüyorsan Allah’ı daha çok tanımalısın; bu konuda eksiksin demektir.

namaz kılan çoçuk


2) Çalar saate dönmelisin! Bir kulağın sadece ezan sesi işitmeli başka her şeye sağır olmalı.Senin için namaz nefes almak olmalı.Rasulullah (a.s): “Namaz gözümün nuru” diyorken iki gözünün körlüğüne çevirmemelisin bu meseleyi…

namaz kılan adam


3) Bütün hayatının en küçük zerratından bile haberdar olan Allah var.Yani o tüm koşullarına rağmen senden namaz istiyor.Bu daveti geri çevirmek için ne manisi olabilir ki insanın? Ölülere namaz farz değil ya yoksa yaşanan bir ölü mü olmayı tercih edersin?

secdede bir adam


4) Nankörlük O’nu yaratıp hayatına türlü türlü güzellikler, yardımcılar, nimetler veren Allah’a,” sana ayıracak vaktim yok” demektir.İnsan daha ne kadar aşağı bir vaziyete düşebilir ki?

mümin bir insan


5) İsteyip de yapamadığın ne oldu şu hayatta? O zaman namaz kılmayı da gerçekten iste çünkü yapamayacağın bir şey değil.

namaz kılan adam


Hiç yorum yok :(

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Open List
Open List
Ranked List
Ranked List
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format