Sahip Olduğunuz En Değerli 5 Şey

Az sonra okuyacaklarınız hayatınızın baş köşesinde korunaklı bir şekilde saklamanız gereken yegane değerlerdir!

İnsan başlı başına bir değerdir ama onu değerli yapan kendine ait bir takım özellikleridir.Kişi varlığını ve değerini bunlarla kazanır ve sürdürür.İşte bu beş formülü sizler için sıraladık :

1) Alçakgönüllülük

Hayatta belki de tarif edilemeyecek kadar samimi ve güzel bir davranıştır bu…
Kendinden vazgeçmemek de denebilir aslında çünkü kişi var olan samimiyetini yansıtmış olur, herhangi bir kalıba girmez, olduğu gibidir. Bu sizin şeffaflığınızın ve insana duyduğunuz saygınızın sonucu oluşan bir davranıştır. Ayrıca topluma bir noktadan değil her noktadan bütüncül bakabilen geniş bir yüreğinizin olduğunu gösterir. Dolayısıyla herhangi bir maskeye ait olmazsınız, oldukça değerlisinizdir!

alçakgönüllük


2) Özür dilemek

Her ne kadar bazı kesimler için gurur meselesi haline getirilse de özür dilemek kırılmış zincirleri yeniden onarmaktır. Büyük bir erdemdir ve özür dileyebilmek kişinin aslında olgunluğudur. Herkes özür dileyemez, kaldı ki herkes kendinde hata bile göremez. Bu sebeple özür dilemek tertemiz onarımın mimarı olmaktır.

özür dilemek


3) Küsememek

Kaç insanla savaşınız olduğu değil kaç dostunuzun olduğudur sizi hayatta değerli kılan. Birileriyle olan küslüğünüz insanların gözünde size artı bir puan vermez. İnsan ilişkilerini iyi kurabilen biri kavga, dargınlık gibi duyguların geçici bir hayatta son derece gereksiz olduğunu bilir ve buna ihtiyaç duymaz. Aynı gökyüzünü paylaşıyorken neden biri başka biri için değmeyecek bir sebep için düşman olsun ki… Ne kadar saçma değil mi?

küsememek


4) Saygılı olmak

Hayatta “olmazsa olmazlar” listesinde olması gereken bir davranıştır bu. Sadece toplum içinde değil, sanal ortamda da varlığını sürdürdükçe anlamlıdır. Saygı duymak mıknatıs özelliğini taşır; insanları size çeker ve iyi ilişiler kurmanızı sağlar. Ayrım gözetmeksizin her insanın fikrine, inancına sembolik olarak değil de bireysel olarak yaklaşmak ve her insana saygı çerçevesinden bakmak sizin değerinizi baş köşeye taşır. Saygı duyarak insan sevgisini kazanırsınız ve düşüncelerinizi saygıyla dinleyebilecek bir kitle oluşturursunuz ve bir de bakmışsınız ki hiç kimseye saygı duymayan insanlar bile size saygı duyuyor!

saygılı olmak


5) Yardım etmek

Gülümseyen yüzlerin sebebi olmanın verdiği sıcaklığı şu garip dünyada başka ne verebilir ki? Bu öyle güzel bir sıcaklıktır ki peşinizi bırakmaz hatta bir süre sonra bunun bağımlısı haline gelebilirsiniz! Her durumda ve her koşulda aklın bir köşesinde bu duyguyu taşımak eşsiz bir duygudur ve bu duyguyu taşıyan insanlar sahip oldukları her ne olursa olsun yardım etmenin mutlaka bir yolunu bulurlar. Çünkü bu insanların gönlünde yardıma muhtaç insanları umursayan bir şeyler vardır…

yardım etmek


Hiç yorum yok :(

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Choose A Format
Personality quiz
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia quiz
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Poll
Voting to make decisions or determine opinions
Story
Formatted Text with Embeds and Visuals
List
The Classic Internet Listicles
Open List
Open List
Ranked List
Ranked List
Video
Youtube, Vimeo or Vine Embeds
Audio
Soundcloud or Mixcloud Embeds
Image
Photo or GIF
Gif
GIF format