Süper Sosyal Medya Tesettürü 5 Maddede

1) Ne mutlu sana kardeşim! Başında Allah’ın ayetini taşıyorsun, sen ilk bakıldığında İslam’ı simgeliyorsun ve bu vazifeyi Rabbin “sana” nasip etti. Bununla gurur duymalısın ama tesettürün sadece dışarı çıktığında üstüne alacağın bir örtü olmadığını da bilmeni isterim. Dışarı çıktığında belki 100 namahrem göreceksin ama sosyal medya denen dünyada binlerce kişinin telefonunda gezebilirsin… 🙁

tesettür resmi


2) Beğeni sayısı, yorum, takip vs. gibi etmenlerle erişimi arttıran ve bununla binlere ulaşan sosyal medyanın maalesef senin yüzünü, kaşını, gözünü kısaca tesettürünle gizlediğin güzelliğini sergilemesi seni yüceltmez kardeşim. Bu yüzden sen, seni özel yaratan Rabbini dinle ve fotoğraflarını erkeklerin rahatça bakabileceği ve baktığında belki de seni günaha sokabileceği telefonlarına gönderme.

tesettürü beğendirmek için giyme


3) Evet beğenilmek arzusu fıtratında var elbette ama bunu harama girerek yapma değerli kardeşim, hem değmez ki… Sen bir elmassın zaten bunu ilan etmene gerek var mı Rabbin ilan ediyorken? Sana asla pişman olmayacağın bir tavsiye vermek isterim, o da fotoğraflarını silmendir.

tesettürlüye bakan gözler


4) Bir fotoğrafına bakarak karşı cinsin sana arkadaşlık teklif ediyorsa burada sana Hz.Fatıma (r.a)’nın bir sözünü hatırlatmak istiyorum kardeşim: “En hayırlı kadın, başka erkeklerin hayallerinde gezmeyen kadındır.” Sahi en hayırlı olmak istemez misin?

tesettür güzeliktir


5) Bir besmeleyle her şeyi yapabilirsin sen, nefsine gem vur! Bırak o örnek aldığın fenomen kızları. Onlar da esasında mutlu değiller kardeşim, aldanma. Haydi özel olduğunu ilan et ve fotoğraflarını kaldır. 🙂

tesettür mutluluktur


Hiç yorum yok :(

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.